´´YAZDIK KİTAP OLDU´´ Projesi
 
 
        Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘’YAZDIK KİTAP OLDU’’ projesi ile ilçemizdeki okullarda eğitim alan öğrencilerin yazma becerisini geliştirmek, öğrencilerimizde yazma becerisi kazandırılması yönündeki çalışmaları yeterli hale getirmek, öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini edebi türler kullanarak ifade etmelerini sağlamak, öğrencilerimizin edebi türleri daha iyi tanımalarını sağlamak, ilçemizde nitelikli genç yazarların yetişmesine katkı sağlamak, yazma beceri ve kabiliyetine sahip öğrencilerin öğrenilmesinin yanında rehberlik edilmesini sağlamak, öğrencilerin kariyerlerine yazarlık ve kitap sahibi olma fırsatı sunmak, yazan bireylerin yanında, kendi, arkadaşı veya yakınları tarafından yazılan ve merak uyandıran bu kitaplarla okumaya teşvik etmenin yanında çocuk / genç yazarlarımız tarafından akranlarına örnek olmalarını sağlamak amaçlanmıştır.
 
        ´´YAZDIK KİTAP OLDU´´ Projesi kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilçemiz genelindeki 40 okuldan toplam 1.940 öğrencimiz üç ay gibi kısa bir sürede 42 kitap yazılmıştır.
 
İlkokul 3-4. Sınıflar : Hatıra-Gezi Yazısı-Mektup
Ortaokul 5-6-7-8. Sınıflar: Şiir-Hikâye-Masal
Lise 9-10-11-12. Sınıflar: Deneme-Makale-Tiyatro-Şiir olarak belirlenen edebi türlerde 2.400 üzerinde öğrenci tarafından yazılar yazılmış ve okul proje komisyonlarınca değerlendirilen yazılar sonucu 1600 uzerinde öğrencinin yazıları kitap içerisinde yer almıştır.
 
        2018-2019 eğitim öğretim yılında da Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından devam ettirilen proje çalışmaları ile ilçemizde kitap ve yazar öğrenci sayısının bir önceki yıla oranla iki katına çıkarılması beklenmektedir.