Vali Şahin: "Üçü bir yerde" uygulamasının ilk gününde Başakşehir Nüfüs Müdürlüğü'nde konuştu

 
İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin, pasaport ve sürücü belgesi gibi işlemlerin, nüfus müdürlüklerinde gerçekleştirilmeye başlamasıyla ilgili Başakşehir Kaymakamlık binası içinde bulunan Başakşehir Nüfus Müdürlüğü'nde incelemelerde bulundu.
 
Vali Şahin'e İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da eşlik etti. İstanbul Valisi Vasip Şahin, pasaport ve sürücü belgelerinin nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanmasının vatandaşın hizmet alma noktasındaki memnuniyetini artıracağını belirtti.
 
Başakşehir Kaymakamlığı içinde hizmet veren Başakşehir Nüfus Müdürlüğü'nde, ilk kez nüfus müdürlüklerinde verilmeye başlanacak yeni sistemin hizmete sunulması nedeniyle basına açıklamalarda bulundu. Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin ile birlikte açıklamalar yapan Şahin, il nüfus müdürlükleri emrine ülke genelinde 350 personel takviyesi yapıldığını hatırlatarak, "Buna uygun altyapılar oluşturuldu. Belki ilk günler birtakım yoğunluklar yaşanıyor olsa da vatandaşlarımız buradan daha hızlı ve daha kolay erişilebilir hizmet almaya devam edecektir" ifadelerini kullandı.