İlçemizde Okuryazarlık Seferberliği Başlamıştır
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından  başlatılan Okuryazarlık Seferberliği´ne ilişkin usul ve esaslar Milli Eğitim Bakanlığınca belirlendi. Türkiye genelinde 2 milyon 462 bin yetişkin insanın okur yazar olmadığı Tuik 2017 verilerine göre tespit edilmiş.
 
Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü-Halk Eğitim Merkezi ve ilçemizde bulununan okullarımızda Okuryazarlık Seberliği kapsamında çalışmalar başlamış olup Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılacak olan kurslara kaydedilecek kursiyerlerin tesbiti için 5-19 Şubat 2018 tarihleri arasında gerekli alan tarama çalışmaları yapılacaktır. Okuma Yazma kursları 05 Mart - 11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecektir. Eğer siz de ülkemizde okur yazar olmayan 2 milyon 462 bin yetişkin insandan biri iseniz size en yakın herhangi bir okula başvuru yapmanız yeterlidir. 
 
Okullarımızda Okuryazarlık Seferberliği projesinde sorumlu müdür yardımcıları sizlere bu konu hakkında gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeyi yapacaktır. Hayata daha sıkı tutunmak için okur yazar olmayan yetişkin insanlarımızı okullarımıza veya Halk Eğitimi Merkezlerimize bekliyoruz.