“DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI TEVCİH TÖRENİ” YAPILDI
"Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni", Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül SAYAN KAYA, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, 1.Ordu Komutanı Orgeneral Musa AVSEVER, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt UYSAL, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati YAZICI, milletvekilleri, şehit yakınları ve gazilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
İlçemizde ikamet eden 15 Temmuz Demokrasi Gazilerimize de Devlet Övünç Madalyası ve Beratları 22 Ocak Pazartesi günü düzenlenen törenle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül SAYAN KAYA, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat ALBAYRAK, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt UYSAL tarafından tevcih edildi.
 
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı hak sahibi olan Şehit Yakınları ve Gazilerimize madalya ve beratları 20-22 ve 24 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul WOW Hotel ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen törenlerle tevcih edildi.
 
İlçemiz 15 Temmuz Demokrasi Gazisi Bülent BAKİ’ye tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratını aldıktan sonra Başakşehir Kaymakamımız Kazım TEKİN’i makamında ziyaret etti.