Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 79. Yıl Dönümünde Saygı ve Özlemle Anıldı

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılında tüm yurtta olduğu gibi Başakşehir'de de törenle anıldı. Bahçeşehir’de düzenlenen törene Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Garnizon Komutanı Albay Alper Uğur, İlçe Emniyet Müdürü Levent Binici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcıları’nın yanı sıra muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile birlikte çok sayıda öğrenci ve Başakşehirli katıldı.

 

Atatürk Anıtı’na çelenk konmasının ardından saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tören alanındaki etkinliğin tamamlanmasının ardından protokol ve beraberindekiler Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi’nde düzenlenen anma programına katıldı.

 

Günün anlam ve önemini ifade eden konuşma ve şiirlerin ardından öğrencilerden oluşan müzik grubu Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Tören, Başakşehir İlçesi öğrencileri arasında gerçekleşen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim alanlarında dereceye giren öğrencilere hediyelerin takdim edilmesiyle son buldu.