Başakşehirli Gençler U16 A+(Plus) Erkekler Türkiye Şampiyonasında İkinci Oldu
 
Başakşehir'de 5 yıldır faaliyet gösteren  FYL (Fedekar Yürekli Liderler) Basketbol Kulübü Başakşehirde çocuklarımıza ve gençlerimize sporu basketbolu sevdirmek için yoğun çalışmalar yürütüyor. Basketbol federasyonun düzenlediği liglerde bir çok yaş gurubunda guru verici başarılara imaza atan FYL spor kulübü son olarak 2002 doğumlu erkek takımı inanlımaz bir başarı göstererek çok büyük takımları yenerek Türkiye ikincilik kupasını almıştır.
 
2002 doğumlu erkek takımımız ve başarının mimarı değerli Arif EYİGÜN ve Samet ÇITIR koçluğunda, İstanbul'da yapılan lig maçlarında ilçemizi başarıyla temsil etmiştir. Takım bu başarısı sayesinde Afyonkarahisar'da düzenlenen  U16 A + (Plus ) Erkekler Türkiye Şampiyonası Bölge Finallerine katılmaya hak kazanmış olup, rakiplerine karşı üstünlük sağlayarak 30 Nisan - 6 Mayıs tarihlerinde yapılmış olan Türkiye finallerine katılmanın haklı gururunu yaşamış ve yaşatmışlardır.
 
Finaller boyunca Türkiyenin önde gelen kulüp takımları karşısında göstermiş oldukları üstün performansları takımımıza U16 A+(Plus) Erkekler Türkiye Şampiyonası finaline taşıdı. 6 mayıs tarihinde Türktelekom ile Final maçı oynayan takımız başabaş giden maçtan 4 sayı fark ile mağlup olup Türkiye ikincilik kupasını ilçemize getirmiştir. İlçemizi, kulübümüzü ve velileri gururlandırmışlardır. Bu başarı ve sevincin diğer gençlerimizede örnek olması dileriz. Sayın Kaymakamımız Kazım TEKİN'e gösterdiği ilgi ve destekleri için teşekkür ederiz.