15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen Anma Programı Başakşehir’de şehitlerimizin kabirlerini ziyaretle başladı. Şehitler için düzenlenen ilk program 15 Temmuz Şehidi Haki Hakkı ARAS’ın Küçükçekmece Yarımburgaz Mezarlığındaki kabri başında gerçekleştirildi. Anma programında Haki ARAS’ın annesi Güleser ARAS ve Ağabeyi Cevdet ARAS’da hazır bulundu. Anma programına şehit ailelerinin yanı sıra Kaymakam Kazım TEKİN, Belediye Başkanı Mevlüt UYSAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan YILMAZ, İlçe Müftüsü Remzi PEHLİVAN, İlçe Yazı İşleri Müdürü Yaprak KAHRAMAN , Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gökhan YOĞURTÇU, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Şevki ŞAR, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan ÖZGÜREL, Başakşehir İlçe Sağlık Müdürü Doğan UYSAL katıldı.
 
İkinci anma programı 10 Aralık 2016 yılında Beşiktaş’ta gerçekleşen terör saldırısında Şehit olan Komiser Yardımcısı Erdem ÖZÇELİK’in Şamlar Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirildi. Anma programına; Polis Memurunun Annesi Mukaddes ÖZÇELİK, babası İsmet ÖZÇELİK, ağabeyi Erdinç Özçelik ve yakınları da katıldı.
 
Ziyaretlerde Kuran-ı Kerim okunduktan sonra Başakşehir Müftüsü Remzi PEHLİVAN tarafından dualar okundu. Anma Programı öğle namazından sonra Başakşehir İmam-ı Azam Camiinde öğle namazından sonra okunan Mevlid-i Şerif ile devam etti.
 
Anma Programı kapsamında 15–16 Temmuz günleri arasında Başakşehir Kaymakamı Kazım TEKİN, Belediye Başkanı Mevlüt UYSAL, daire müdürleri  ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla şehit ve gazi ailelerinin ziyareti hatim duası ve yemekle devam edecektir.
 
15 Temmuz Cuma günü saat 20:00 itibariyle anma programı devam edecek. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla demokrasi nöbeti başlatılacak , saat 00:13 itibariyle de bütün camiilerimizde sela verilecektir. Düzenlenecek bu programlara bütün halkımızın katılımını beklemekteyiz.