Başakşehir Şehit Erdem ÖZÇELİK Stadı Açıldı
 
Başakşehir Belediyesi tarafından İlçedeki amatör kulüpler için Şamlar'da yapımı devam eden ‘Amatör Kulüpler Stadı’ndaki çalışmalar bitti. 10 Eylül 2017’de açılan stada Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olan Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik’in ismi verildi.
 
İlçemizde amatör müsabakaların oynanacağı tek stat olan Şehit Erdem Özçelik Stadyumu spor kültürünün artırılmasına ve örnek futbol taraftarının oluşturulmasına büyük katkı sağlaması bekleniyor. Başakşehir’li sporseverler uzun yıllardır amatör müsabaka sahalarının olmamasının sıkıntısını yaşamış ve Belediyemize stad taleplerinde bulunmuşlardır. İlçedeki stadyumun bitmesi ve 2017-2018 sezonunda kullanıma açılması bu özleme son vermiş ve Başakşehir’li sporseverler takımlarını desteklemek için tribünlerdeki yerlerini almışlardır.
 
10 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Kayaşehir ile Çapa Spor arasında oynanan  müsabakayla kapılarını Türk futboluna açan Şehit Erdem ÖZÇELİK Stadı, şimdiden Türkiye’de en güzel amatör stadlardan biri olarak yerini almış gözüküyor. Başakşehir ilçesinin Şamlar mahallesinde bulunan stada yaklaştığınızda yönlendirme tabelaları sizi direk stada ulaştırmaktadır.
 
Stad, aynı anda grup antrenman ve müsabakalarına uygun olarak inşa edilmiş olup, içerisinde 90x45 m’lik bir saha ve  92x50 m  ebatlarında antrenman sahası yer almaktadır. 4 adet takım soyunma odasının da yer aldığı stadda 1 bay 1 bayan hakem odası bulunmaktadır. 1400 kişilik tribünü olan stadda 3 antrenör odası ve 2 antrenman sahasının kullanımı için de soyunma odası yer almaktadır. Maçları izlemeye gelen misafirlerin araç park sıkıntısı yaşamamaları için ise 150 araçlık otopark alanı inşa edilmiştir. Toplu ulaşım güzergâhında yer alan stada, rakip taraftarların birbirleri ile temasa geçmeden girişi ve çıkışı sağlanabilmektedir.