2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi Başladı
 
Ülke genelinde 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi için ders zili çaldı. 18 milyona yakın öğrenci ve öğretmenin ders başı yaptığı eğitim dönemi Başakşehir’de düzenlenen bir programla başladı.
 
Nurettin Topçu İlkokulu’nda düzenlenen eğitim dönemi açılış programına; Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Yapıcı, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Şube Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Kaymakam Tekin, “Başakşehir’in, hükümetimizin 2019 hedefinde olan tekli eğitime geçilmesi noktasında da avantajlı bir konuma sahip olduğunu belirterek, “Başakşehir’de üniversitemiz de açıldı, bundan sonra hedefimiz ilçemize fen lisesi, spor lisesi ve öğretmenevi açılmasıdır” dedi.
 
Tekin, Başakşehir’in sadece eğitim öğretimde değil sportif alanda da ülke genelinde ve uluslararası alanda başarılar kazandığına dikkat çekerek, Nurettin Topçu İlkokulu mezunu şampiyon güreşçileri kutladı.
 
Kaymakam Tekin ve Başkan Uysal, Nurettin Topçu İlkokulu’nda eğitim almış olanYunanistan’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Grokoremen Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Muhammed Furkan Dursun ve Gümüş Madalya’yı ülkemize kazandıran Mustafa Safa Yıldırım’a teşekkür etti.
 
Programda okul öğrencilerinin eğitim temalı şiirler okuması ile devam etti. Öğrencilerin halk oyunları performansı beğeni ile izlendi. Okul öğretmenlerinden oluşan koro Türk Halk Müziği’nin seçkin öğreneklerini seslendirdi.
 
Kaymakam Tekin, Başkan Uysal ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yapıcı daha sonra bir sınıfa girerek ücretsiz kitapları öğrencilere dağıttı.